Pamukkale Kaymakamlığı Teknolojiyi Yönetiyorum Resim Yarışması (Son Katılım 26 Nisan 2019)

Pamukkale Kaymakamlığı “Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi” kapsamında Türkiye genelindeki tüm resmi ve özel ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik Resim Yarışması

Yarışmaya katılacak olan tüm eserler, EK-l’de bulunan “Katılım Belgesi” ile birlikte“15 Mayıs Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:83/A Pamukkale/DENİZLİ” adresinde bulunan Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisine Okul Müdürlüğü veya öğrencinin kendi imkânları ile gönderilmelidir.

Eserler, Pamukkale Kaymakamlığında bir araya getirilecek olup, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan Resim Öğretmenleri arasından seçilecek komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Türkiye genelinden gönderilen eserler, 02 Mayıs 2019 tarihinde belirlenecek alanda sergilenecektir.
Pamukkale Kaymakamlığına yarışma için gönderilen eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Eser sahibinin izni ile basın, yayın, gösterim ve dağıtım yapılabilir Yarışmaya eser gönderen eser sahipleri bunu kabul etmiş sayılır.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, 02 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek törenle verilecektir.

Ödül kazanan öğrencilerle iletişime geçilerek; Okul Müdürlüğü tarafından verilen belge ve kimlik kontrolleri yapılarak, ödül töreninde kazanmış olduğu ödül bizzat öğrencinin kendisine teslim edilecektir. Ödül törenine katılamayacak olan öğrenciler için proje yürütme ekibi tarafından iletişime geçilerek ödülün teslimi yapılacaktır.

ÖDÜLLER
BİRİNCİ 3.000 TL
İKİNCİ 2.000 TL
ÜÇÜNCÜ 1.000 TL

RESİM YARIŞMASI
Konusu: Teknolojinin Hayatımızda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, Sosyal Medya Bağımlılığı,
Siber Güvenlik, Siber Zorbalık, Teknolojinin İnsanlığa getirdiği toplumsal ailevi ve kişisel etkilerinin öğrenci gözünden resmedilmesi

Yarışma şartları:
Resimler sınıf ortamında öğretmenin gözetiminde yaptırılacaktır.
Her yarışmacı yarışmaya yalnız bir eserle katılacaktır.
Resimler (35×50] resim kâğıdına yapılacaktır.
Her türlü resim tekniği ve boya malzemesinin kullanılması serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlı boya, kuru boya, guaş boya vb.)
Kırışmış ve yıpranmış resimler kabul edilmeyecektir. Bu nedenle gönderilecek eserlerin ambalajlanmasında mukavva veya köpük kullanılarak resmin zarar görmesi engellenecektir.
Resmin ön yüzüne kesinlikle hiçbir bilgi yazılmayacak ve her yarışmacı açık kimlik bilgilerini, eserinin arka yüzüne aşağıdaki etiket formatma uygun olarak yazacaktır.
Resimlere paspartu yapılmayacaktır.

Eserin arkasına yapıştırılacak olan etiket formatı
(Bu format resmin arka yüzüne kesilerek yapıştırılacaktır. ]

  1. Teslim tarihinden sonra Kaymakamlığımıza ulaşan resimler değerlendirmeye alınmayacak ve doğabilecek gecikmeden dolayı Pamukkale Kaymakamlığı sorumlu tutulmayacaktır.
  2. Eserler incelenirken;
  • Renklendirme (kullandığı boyanın tekniğini kullanabilirliği),
  • Yaratıcılık (konuyu özgün olarak işleyebilmesi],
  • Temizlik ve düzen (çerçeve düzeni, kâğıdın temizliği] konularında değerlendirme yapılacaktır.

Yarışma sonunda dereceye giren eserler ve eser sahipleri; www.pamukkalekaymakamligi.gov.tr web sitesi adresi aracılığı ile duyurulacaktır.
Facebook : @pamukkalekaymakamligi Twetter : @Pamukkale_Kymkm

Son Teslim Tarihi  : 26 Nisan 2019
Yarışma Sonucunun Duyurulması: 30 Nisan 2019

Katılım Belgesi : katilim-belgesi

1 views

Leave a Comment