MEV Koleji Özel Basınköy Okulları 15. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması (Son Katılım 8 Mart 2019)

15. FEN BİLİMLERİ ŞENLİĞİ VE PROJE YARIŞMASI

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM / KURULUŞ: MEV Koleji Özel Basınköy Okulları

YARIŞMANIN AMACI:    Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Basınköy Okulları olarak; farklı okullar arasında bilgi alışverişini sağlamak, öğrencileri araştırmaya özendirmek, gelişen günümüz teknolojisine yeni genç beyinler kazandırmak amacıyla “15. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması”nı düzenlemekteyiz.

YARIŞMA TAKVİMİ: 08 Mart 2019: Son başvuru tarihi
22 Mart 2019: Yarışmaya hak kazanan okullar ve projelerin MEV Koleji Özel Basınköy Okulları Web sitesinde yayınlanması.
06 Nisan 2019: 15. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması.
Okulumuz web sitesinde adı bulunan okul ve projeler, 6 Nisan 2019 Cumartesi günü danışman öğretmen ve sunum yapacak öğrenciler ile birlikte saat 09.00 da okulumuzda hazır bulunacaktır.

KATILIM ŞARTLARI: Yarışmaya ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencileri ile lise 9.10. ve 11. sınıf öğrencileri katılabilirler. Proje yarışmasına tüm resmi ve özel okullar davetlidir.

YARIŞMA ŞARTLARI:
1. Projeler Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında hazırlanacaktır. Okullar yarışmaya ortaokul seviyesinde Fen Bilimleri dalından en fazla 3 proje ile lise seviyesinde ise Fizik, Kimya, Biyoloji dallarından en fazla 3’er proje ile katılabilirler. (Projeler istenilen sınıf seviyesinden seçilebilir)
2. Yarışmaya bir öğrenci ancak bir proje ile katılabilir. Her proje 1 danışman öğretmen ve en fazla 2 öğrenci tarafından hazırlanabilir.
3. Proje yarışmasına katılmak isteyen okullar 08 Mart 2019 saat 16.00’ ya kadar okulumuzun web sitesindeki (www.mevkolejibasinkoy.k12.tr) başvuru formunu doldurarak proje yarışmasına katılabilirler.
4. Projenizin adını, amacını, kullandığınız referansları belirten proje özetini minimum 150, maksimum 250 kelimeden oluşacak şekilde hazırlayınız.
5. Proje başvuruları arasından, bilim komitesinin yapacağı ön elemeyle belirlenen 100 proje, yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.
6. Projeler, üniversite öğretim üyelerinden oluşturulan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
7. Sergi salonunda sergilediğiniz her proje için, bir adet masa (E:75xB:65), bir adet pano (E90xB:125) ve elektrik bağlantısı sağlanacaktır. Yarışmaya katılacak projelere ait poster ölçüsü 90x100cm olmalıdır.
8. Yarışmaya şehir dışından katılacak olan okulların ulaşım ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Öğle yemeği okulumuz tarafından verilecektir.
9. Birden fazla kampüse sahip okullar, kurum olarak her ilden en fazla 3 okulları ile yarışmaya başvurabilirler ve yarışacak olan bu okulların belirlenmesinde başvuru önceliği esas alınacaktır.
10. Yarışmada her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü verilecektir. Derece alan öğrencilere ve danışman öğretmenlere verilecek ödül miktarı aşağıda belirtilmiştir.
11. Yarışan projeler arasında, jürinin belirlediği “en yenilikçi ve sonuçlarının kullanım potansiyeli yüksek” 1 ilköğretim, 1 ortaöğretim projesi olmak üzere toplam 2 projenin danışman öğretmenlerine “Jüri İnovasyon Özel Ödülü” verilecektir.
12. Şartnameye uymayan ve katılım formunda eksikleri bulunan okullar yarışma dışı kalacaklardır.

BAŞVURU ADRESİ: http://www.mevkolejibasinkoy.k12.tr
İLETİŞİM: Basınköy Mah. Emre sok. No: 8 Florya/İstanbul
Tel: 0212 425 80 20 (pbx)
Fax: 0212 599 54 94
E-posta: iletisim.basinkoy@mevkoleji.k12.tr

ÖDÜLLER :

* Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilere katılım belgesi
* 1.lik ödülü Cumhuriyet Altını,
* 2.lik ödülü Yarım Altın,
* 3.lük ödülü Çeyrek Altın,
* “Jüri İnovasyon Özel Ödülü” Tablet
Ayrıca ödül alan projelerin danışman öğretmenlerine Çeyrek Altın verilecektir.

1 views

Leave a Comment