KidZania – Üsküdar, İstanbul

KidZania’nın hikayesi Meksika’nın başkenti Mexico City’de başlıyor. Çocuklar ülkesi KidZania, eğlencenin ve eğitimin kesişim noktasında çocuklara hayallerindeki mesleği bugünden yaşatmak için kuruldu. 1999 yılında ilk kez açılan KidZania bugün 20 ülke, 26 şehirde faaliyet gösteriyor.

KidZania, 4 -14 yaş arasındaki çocukların 65 aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği, tercih ettikleri 100’den fazla mesleği deneyimlediği, kendi kararlarını verip, özgürce hareket ettiği, yaratıcılığını kullandığı, arkadaşlar edindiği, ürettiği, dünyanın ilk çocuklar ülkesidir. Çocuklar, yetişkinlerin dünyasına adım atarak farklı iş alanlarını tanıma, yetişkinlerin mesleklerini deneyimleme ve sorumluluk alma fırsatını yakalıyor. Seçtikleri meslekle ilgili her konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyorlar. Pilotlar uçak kullanıyor, gizli ajanlar sır perdelerini aralıyor, arkeologlar kazı yapıyor ve şefler birbirinden leziz yiyecekler hazırlıyor. Kısacası; çocuklar, KidZania’da gerçek dünyanın tadına bakıyor.

Güvenlik

KidZania İstanbul’da Güvenlik:

KidZania’da güvenlik en önemli konuların başında gelir. Tüm ziyaretçilerin güvenliği için yalnızca bir giriş ve çıkış bulunmaktadır. Bu giriş ve çıkış alanları KidZania güvenlik yetkilileri tarafından korunur.

KidZania İstanbul’da Havaalanı’ndan gerçekleştirilen girişlerde hem çocuk ziyaretçiye, hem de eşlik eden yetişkine RFID bileklik takılır, bu nedenle giriş sırasında çocuğa eşlik eden bir yetişkin olması gerekir.

Engelli çocuklar da unutulmamış. Dünyadaki tüm KidZania’lar erişebilirlik ilkesine göre Meksika tarafından tasarlanmaktadır. Onların güvenliği için de her türlü önem alınıyor. KidZania İstanbul engelli dostu yollar ve asansörler ile tüm aktivitelerden engelli vatandaşların eksiksiz yararlanabilmesi için tasarlanmıştır. Parkımızda ihtiyaç duyulan zamanlarda misafirlere park içinde kullanmak üzere verilebilecek tekerlekli sandalyeler bulunuyor. Yıl içinde gerekli izinler alınarak birçok okuldan engelli öğrenciler sosyal sorumluluk kapsamında KidZania’ya ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Notlar:

  • 7 yaşın altındaki ziyaretçiler, ancak 18 yaşından büyük olan yetişkinle beraber KidZania İstanbul’a giriş yapabilir.
  • KidZania İstanbul Havaalanı’ndan gerçekleştirilen girişlerde hem çocuk ziyaretçiye hem de eşlik eden yetişkine RFID bileklik takılır, bu nedenle giriş sırasında çocuğa eşlik eden bir yetişkin olması gerekir.
  • Yetişkinlerin KidZania İstanbul’a giriş yapabilmeleri için yanlarında 0-14 yaş arasında bir ziyaretçinin olması gerekmektedir.
  • Parkın haritasını incelemek için tıklayınız.

Çalışma Saatleri:

Pazartesi: Kapalı

Salı – Cuma: 10.00 – 16.00

Cumartesi – Pazar: 10.00 – 20.00

Online bilet satışı için  www.kidzaniabilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş Fiyatları:

        2-3 Yaş             4-14 Yaş           Yetişkinler     
     35,00 TL     95,00 TL      35,00 TL

GÜNCEL KAMPANYA

* 0 – 2 Yaş arası çocuklar KidZania İstanbul’a ücretsiz giriş yapabilir.

https://istanbul.kidzania.com/tr-tr/


Adres: Acıbadem mah. Çeçen sok. No: 25

Üsküdar 34660 İstanbul, Türkiye

Tel: 0850 200 54 39

Eposta: info@kidzania.com.tr

1 views

Leave a Comment