İstanbul, Tuzla, Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu 2019

İstanbul Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu

Başvurular için ➡️

liseyazokulu.sabanciuniv.edu

https://www.instagram.com/sabanciunivliseyazokulu/?hl=tr

LİSE YAZ OKULU

Lise öğrencilerine yönelik bir program olan Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, katılımcıların çok kültürlü bir ortamda üniversite hayatı deneyimi kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlar. 2011 yılından beri sürdürülen programa altıbinden fazla öğrenci katılmıştır. İki haftalık 3 dönem halinde düzenlenen Lise Yaz Okulu’nda öğrenciler, doğa bilimleri ve mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim, başarı ve meslek dahil olmak üzere 70’den fazla üniversite dersi arasından seçim yapabilirler. Öğrenciler iki hafta süre ile hafta içi her gün kayıt oldukları dersler için eğitim alırlar. Ders dışı spor, sanat, kültür ve eğlence etkinlikleriyle zenginleştirilen programda öğrenciler, unutamayacakları bir tatil yaşarken ufuklarını genişletme şansı da yakalamaktadırlar.

Dönemler

  • 1. Dönem: 1 Temmuz – 12 Temmuz 2019
  • 2. Dönem: 16 Temmuz – 26 Temmuz 2019
  • 3. Dönem: 29 Temmuz – 9 Ağustos 2019

Tüm öğrencilerimiz katıldıkları dönem boyunca Sabancı Üniversitesi sigortası kapsamındadır.

Dersler

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulun’da üç dönemde  toplam 73 ders verilmektedir. Aday kendi tercihine göre, her üç döneme de başvurabilir.  4 saat dilimi halinde verilen derslerden bir öğrenci en az iki, en fazla üç ders seçebilir.

DERSLER için tıklayınız.

Ücretler

Ders başına ücret 1.250 TL’dir. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okuluna katılan öğrencinin kampüste kalması zorunludur. Kampüste konaklama ve yemek ücreti 1.250 TL’dir.

Lise Yaz Okuluna katılımdan vazgeçilirse, 1 Mayıs 2019 tarihinde kayıtlar kapandıktan sonra 600 TL. kesin kayıt ücreti alınır ve kalan tutar iade edilir. 1 Mayıs 2019 tarihinden sonra yapılan iptallerde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

Başvuru – Kayıt

Başvuru formu, kişisel bilgiler ve tavsiye mektubu yazacak kişi bilgileri olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

1- Formu doldurmadan önce, en güncel karneniz ya da karnenizdeki notlarınızı ve dönem ortalamanızı hazırlayınız.

2- Tavsiye mektubu bilgileri: Sizin için bu mektubu yazacak kişinin ad, soyad, kurum, ünvan, telefon ve e-posta bilgilerini hazırlayınız.  Tavsiye mektubunu yazan kişi, eğitim durumunuzu bilen bir öğretmeniniz olmalıdır. Bu kişi bir akrabanız olamaz.

3- Başvuru formunuzu doldurmanızdan sonra, tavsiye mektup formunun web ortamında doldurulması için belirtmiş olduğunuz tavsiyecinize otomatik olarak bir mesaj gönderilecektir. Tavsiye mektubu yazacak kişi için geçerli bir e-posta adresi girin.

Tamamlanmış her başvuru 24 saat içinde değerlendirilip, sonuç adaya bildirilir.  Başvurunun tamamlanmış olması için, adayın tavsiyeci olarak bildirdiği kişinin tavsiye mektubunu web ortamında yollamış olması gerekir.

Bir dersin kontenjanı dolduktan sonra, o ders için başvuru kabul edilmez.

Kabulden sonra kayıt için sizden istenen belgeleri, başvuru sırasında belirlediğiniz e-posta adresiniz ve şifreniz ile ana sayfada başvurum linkinden girip yüklemeniz gerekmektedir.

Gerekli Belgeler

  • Ücretin Online Ödeme Sistemi ile ödenmesi.
  • Öğrenci belgesi.
  • Öğrenci tarafından doldurulacak bilgi formu (bu belgeler size kabul sırasında gönderilecektir)
  • Öğrencinin velisi tarafından doldurulacak muvafakatname (bu belgeler size kabul sırasında gönderilecektir)
  • Dijital vesikalık fotoğraf.
  • Nüfus cüzdanınızın arkalı-önlü taranmış hali.

Lise Yaz Okulumuza katılan öğrencilerimizin çıkarmış olduğunu gazeteSU’yu okumak için lütfen tıklayınız.

1 views

Leave a Comment