koc universitesi logo

İstanbul, Rumelifeneri, Koç Üniversitesi, 2019 Lise Yaz Okulu

Kimler Katılabilir?

Koç Üniversitesi 2019 Lise Yaz Okulu programına derslerini başarıyla tamamlamış ve dil yeterliliği şartlarını sağlayan (CEFR B2 ve üzeri) tüm lise 9.-12. sınıf öğrencileri başvurabilir.

Başvuru Ne Zaman?

Başvuru: 7 Ocak – 1 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan başvurular (tüm evraklar eksiksiz olmak koşulu ile) değerlendirmeye alınacaktır.

Programın Yapısı

Program Tarihleri: 30 Haziran – 20 Temmuz 2019 (3 hafta)

 • Öğrenciler programda sunulan seçmeli dersler arasından gün/saat grubuna göre 3 adet ders seçeceklerdir.
 • Tüm dersler Koç Üniversitesi öğretim elemanları tarafından İngilizce olarak verilecek ve Pazartesi – Perşembe günleri arasında yapılacaktır.
 • Programın ders geçme notları “Geçti”, “Başarıyla Geçti” ve “Üstün Başarıyla Geçti” olmak üzere 3 kategoride verilecektir. Ayrıca programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrenciler “Katılım Belgesi” alacaktır.
 • Dersler dışında program boyunca öğrenciler okulumuzdaki farklı bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için her Fakültemizden öğretim üyelerimizle yapılacak “Akademisyenlerle Buluşma Saati”ne katılacaktır.
 • Her Çarşamba günü öğleden sonra çalışma hayatına dair birinci elden bilgi edinebilmek adına “İş Dünyası Buluşmaları” gerçekleşecek ve öğrenciler farklı alanlardaki profesyonellerle bir araya gelecektir.
 • Haftanın belirli günlerinde profesyonel eğitmen eşliğinde spor dersleri yapılacaktır.
 • Cuma ve Cumartesi günleri tam günlük faaliyetler ve geziler düzenlenecektir. Örnek aktivite tablosu için tıklayınız.
 • Öğrencilerin programa ve kampüs yaşamına adapte olmasına destek veren, ayrıca ihtiyaç duyduğu her konuda danışabileceği mentorları olacaktır. Mentorlar, Koç Üniversitesi lisans öğrencileridir.
 • Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, spor salonu, vb. imkânlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir.
 • Lise Yaz Okulu programı yatılı olup, öğrenciler Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü yurtlarında konaklayacaktır.
 • Program akışı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Ücretler

2019 Yaz Dönemi program ücreti 6.950 TL’dir.

Program ücretine eklenecek ana kampüsteki yurtlarda iki ya da üç kişilik oda için 3 haftalık konaklama ücreti 1.200 TL’dir. (Not: Odalar kura yöntemiyle belirlenmekte olup, oda büyüklüğüne göre fiyat farkı bulunmamaktadır.)

Toplam ücret olan 8.150 TL‘ye eğitim, ders materyalleri, tüm aktivite/geziler ve konaklama dâhildir.

Önemli Not:
Program ücretine yemek dâhil değildir. Katılımcılar (ihtiyaç ve alışkanlıklarına göre) günlük 35-45 TL arasında bütçeyle yiyecek/içecek ihtiyaçlarını ana kampüste yer alan Öğrenci Merkezi’nden karşılayabilirler.

1 views

Leave a Comment