İstanbul, Levent, İş Sanat

Çocuk Etkinlikleri

* EVVEL ZAMAN DIŞINDAN MASALLAR /ORMAN LOKANTASI

İş Sanat Konser Salonu

Bilet Kategorileri

  • 30 TL
  • Öğrenci 20 TL
​​Yazan: Yekta Kopan
Yöneten: Serdar Biliş
Anlatan: Sevinç Erbulak
Sahne ve dekor tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm: Tomris Kuzu
Müzik: Çiğdem Erken
Koreografi: Tuğçe Tuna
Oyuncular: Barkın Sarp, Sevda Baş, Su Şanad, Yağmur Başkurt,
Dansçılar : Uğurcan Arıkan, Pınar Akyüz
Müzisyenler : Burçak Göllü, Fulya Renda, Mert Can Bilgin, Orcan Koç, Özge Metin

Bilindik masalların yeniden yorumlayan Evvel Dışından Masallar serisinden Orman Lokantası, küçük izleyicileri harika bir masala konuk olmaya davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcı olarak sesiyle hayat vereceği Orman Lokantası, çocukları eğlence dolu bir maceraya çıkaracak.
Hikâyenin masal anlatmayı çok seven kahramanı bir gün, aynı masalları anlatmaktan sıkılır. Üstelik masallardaki kötü kalpli kurtlardan, korkunç kahkahalı cadılardan da hiç hoşlanmaz. Tüm masal kahramanları iyi kalpli olsun, hepsi birbiriyle dost olsun ister.
Düşünür, taşınır ve bu duruma harika bir çözüm bulur: Masalları, kötü kalpli kahramanlardan arındırarak yeniden yazar. Çünkü masallar değişirse dünyanın da değişebileceğini düşünür. Orman Lokantası, kahramanımızın bu yöntemle anlattığı bir Hansel ile Gretel hikâyesi… Ama bildiğimiz Hansel ile Gretel hikâyesinden biraz daha farklı. Çünkü bu masalda kötü kalpli cadılara yer yok.
Hansel ile Gretel, ormandaki bir kulübede odunculuk yapan anne ve babalarıyla birlikte yaşıyorlar. Ev işlerine yardım ettikten sonra çıkıp ormanda oyunlar oynuyorlar ve hava kararmadan önce eve dönüyorlar. Bir gün ormanda dolaşırlarken oyun oynamaya öyle dalıyorlar ki zamanın nasıl geçtiğini unutuyorlar. Ağaçların arasında saklambaç oynarken yollarını kaybediyorlar. Ama Hansel’in cebine doldurup yol boyu bıraktığı çakıl taşlarını takip ederek eve dönmeyi başarıyorlar. Günlerden bir gün, iki kardeş yine oyun oynamak için ormana gidiyor. Oyunlar oyunları, saatler saatleri kovalıyor ve sonunda yine kayboluyorlar. Bakalım bu kez Hansel’in cebindekiler, iki kardeşin evlerine dönmesini sağlayacak mı?

* Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda

17 mart  15:00
İş Sanat Konser Salonu

Bilet Kategorileri

  • 30 TL
  • Öğrenci 20 TL

Yazan: Gonca Vuslateri
Yöneten: Serdar Biliş
Anlatan: Mert Fırat
Sahne ve dekor tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm: Tomris Kuzu
Müzik: Çiğdem Erken
Koreograf: Tuğçe Tuna

İş Sanat’ın müzikli masal serisi Evvel Zaman Dışından Masallar’ın oyunu Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda, Gonca Vuslateri’nin yazdığı, Mert Fırat’ın anlatımı ile renklenecek müzik ve dansla dolu bir macera!
Yönetmenliğini Serdar Biliş’in üstlendiği bu oyunu izleyen çocuklar, kendilerini eğlenceli bir masalın içinde bulacaklar. Çocukları rengarenk bir maceraya çıkaran Evvel Zaman Dışından Masallar’da, bir gün Kırmızı Başlıklı Kız, aniden ortadan kayboluyor! Kahramanımız, onu kurtarmak için, ipuçlarını takip ederek uzak bir gezegene doğru yola koyuluyor. Yıldızlar, dinozorlar, kurabiye gezegenleri ve garip kahramanlarla dolu bu masalda çocukları sürpriz bir son bekliyor!

1 views

Leave a Comment