İstanbul Geneli Ortaokul Öğrencileri Arası Uluğbey Matematik Yarışması (Son Katılım 11 Mart 2019)

İstanbul Geneli Ortaokul Öğrencileri Arası Uluğbey Matematik Yarışması

Öğrencilerin matematik okuryazarlıklarının geliştirilmesi, matematiğin akıl oyunları, mantık gibi konularla ilişkisini görmeleri, analitik düşünme yeteneklerini kullanmaları ve eğlenerek öğrenebilecekleri ortamlar yaratılması.

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN :
İSTEK Özel Uluğbey Ortaokulu Matematik Zümresi

KATILIMCILAR :
İstanbul ilindeki resmi / özel ortaokulların 5. − 6. − 7. sınıf öğrencileri

YARIŞMA TARİHİ :
02 / 04 / 2019 saat 10:00

YARIŞMA KOMİSYONU :
Yeliz ERDEM YILMAZ, Seher ÇAKIR, Seyran ÖZDEMİR, Feyyaz UĞUR

SON KATILIM TARİHİ : 11 Mart 2019

YARIŞMA ŞARTLARI :

1- Resmi veya özel ortaokulların 5. − 6. − 7. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilirler. Her okul her seviyede 2, toplam 6 öğrenci ile yarışmaya katılacaktır. Yarışmaya başvuruda bulunan ilk 20 okul katılacaktır. Katılım formunda belirtilen öğrencilerin sınava katılmaması durumunda yerlerine başka öğrenci giremez. Öğrencilerin yarışma sırasında yanlarında okul kimliklerini, kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekmektedir. Yarışmada hesap makinesi ve çizim araçları kullanılamaz. Yarışmaya katılacak okullar yarışma günü en geç saat 09:45’te İstek Özel Uluğbey Okulları’nda hazır bulunacaklardır.

2- Yarışma 02 Nisan 2019 saat 10:00’da yapılacaktır.
Yarışmaya katılan okulların öğrencileri bireysel olarak mantık, akıl oyunları ve matematik sorularından oluşan test sorularını 60 dakikalık süre içinde yanıtlamaya çalışacaklardır. Yarışmada 3 yanlış 1 doğruyu götürecektir. Bu nedenle öğrencilerin bilmedikleri soruları boş bırakmaları yararlarına olacaktır. Yarışma sonunda her seviye için (5. Sınıflar ayrı, 6. Sınıflar ayrı, 7. Sınıflar ayrı olarak) öğrencilerin bireysel puanları toplanıp ikiye bölünerek okulların başarı puanları oluşturulacaktır.

3- Yarışmaya katılacak öğrencilerin onaylı listesi 11 Mart 2019 tarihine kadar (feyyaz.ugur@istek.k12.tr adresine) mail yoluyla İSTEK Özel Uluğbey Okulları’na ulaştırılacaktır.

4- Dereceye giren öğrencilere madalya, Akıl Oyunları seti ve okullarına plaket verilecektir.

İSTEK ULUĞBEY OKULLARI ORTAOKUL MATEMATİK YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

1 views

Leave a Comment