İstanbul, Beyoğlu, Yapı Kredi Kültür Sanat, 2019 Aralık

Yaratıcı Okuma Atölyeleri

Yapı Kredi Kültür Sanat – Oda

* Ressam Köpek Panfil

07.12.2019 Saat: 10:00 – 10:45

6 – 7 yaş

Ressam Köpek Panfil

Panfil pek öyle her yerde karşılaşabileceğiniz bir köpek değildir. Kuyruğu da bir hayli tuhaftır, bazen kırmızıdır, bazen mavi, sonra, bir de bakmışsınız pembe… Neden mi dediniz?

Eee çünkü Panfil kuyruğunu fırça gibi kullanan bir ressam köpektir. Köpekler resim yapamaz mı?
Bu hikâyede Panfil istediği her şeyi yapabilir ve işe bakın ki o bütün dostlarının hoşuna gidecek bir resim yapmak istiyor.

Agostino Traini’den rengârenk bir hikâye…

* Yün Sultan ve Yedi İbiş

07.12.2019 Saat: 11:00 – 12:00
9 – 12 yaş

Yün Sultan ve Yedi İbiş

Yünistan kadın sultan tarafından yönetilen, barışın hüküm sürdüğü bir ülkedir. Ne var ki günün birinde, geçmişi ve geleceği gösteren, insanlara kibri ve hırsı aşılayan konuşan aynaların keşfiyle her şey ters yüz olur.

Yün Sultan ve Yedi İbiş“, Gürsel Korat’tan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının bambaşka bir bakış açısıyla yeniden yorumlanışı…

* Beklenmedik Misafir

14.12.2019 Saat: 10:00 – 10:40
4 yaş

Beklenmedik Misafir

Leo ormanın kıyısında, ahşap bir evde yaşıyordu. Onu çok seven bir sahibi vardı ama oyun oynayabileceği tek bir arkadaşı bile yoktu. Kediciğin canı çok sıkılıyordu ta ki bir gün ceviz ağacının altında daldığı uykudan uyanana kadar.

Karlarla kaplı ışıl ışıl bir ormandan sımsıcacık bir dostluk hikâyesi…

* Balıkçı Osman

14.12.2019 Saat: 11:00 – 11:45
5 – 6 yaş

Balıkçı Osman

İstanbul’u hiç martıların gözünden gördünüz mü?

Açlıktan gözleri dönmüş iki uyanık martı, Balıkçı Osman’ın peşindedir.
Kendi paylarına da bir iki balık düşer umuduyla yanından ayrılmazlar.
Ama Balıkçı Osman’ın niyeti bambaşkadır…

* Bir Gün Tavşan Kralken

21.12.2019 Saat: 10:00 – 10:45
5 – 6 yaş

Bir Gün Tavşan Kralken

 Hep aslanlar kral olacak değil ya!

Bu ormanının kralı bir tavşan. Hem Tavşan Kral’ın ormanında her şey yolunda… Hal böyle olunca, Tavşan Kral, komşu ormanın efendisi Aslan Kral tarafından kaçırılır. Niye mi? Aslan Kral ondan, halkının mutluluğunun sırlarını öğrenmek istemektedir.

Tavşan Kral’ın ormanındaki hayvanlar birleşerek krallarını kurtarmak için planlar yaparlar. Önce en sessiz hayvan, sonra en güçlü hayvan, ardından en hızlı hayvan seçilir. Yılan, ayı ve çitanın yanına, yarışmalarda seçilebilmek için büyük çaba harcayan karga da gayretinden dolayı eklenir. Ve macera başlar…

* Meraklı Karınca Cimcim Yollarda

21.12.2019 Saat: 11:00 – 12:00
7 – 9 yaş

Meraklı Karınca Cimcim Yollarda

 Meraklı Karınca Cimcim’in Serüvenleri Devam Ediyor.

Karınca arkadaşı Tintin ile kırlangıç Kırla’nın sırtında yollara düşen Cimcim, Marmara Bölgesi’nden başlayıp Ege’yi katederek Akdeniz’e uzanıyor. Seyyah hayvancıklar bu kitapta Bursa, Kuş Cenneti, Allianoi, Bergama, İzmir, Efes, Pamukkale, Dalyan, Demre ve Antalya gibi yurdumuzun tarihi ve doğal güzelliklerle bezeli yerlerinde,  atalarından dinlediği hikâyelerle büyüyen kırlangıç Kırla’nın rehberliğinde geziyorlar.

* Yeni Yıl Kutlaması

28.12.2019 Saat: 10:00 – 10:40
4 yaş

Yeni Yıl Kutlaması

Yeni yıl kutlamasına hazırlanan Sevecen ile Tomurcuk ormanda çam ararlarken, sürpriz bir yeni dostla, kırkayakla karşılaşırlar. Bu yeni dosta şahane bir yeni yıl hediyesi düşünür bizim kafadarlar. Ama bunun için karıncaların yardımına ihtiyaçları vardır.

* Kanatlı Ağaç

28.12.2019 Saat: 11:00 – 12:00
8 – 9 yaş

Kanatlı Ağaç

Sevginin gücü neleri değiştirebilir?

Göz alabildiğine uzanan bir ovanın ortasında tek başına bir ağaç yaşamaktadır. Ağacın yalnızlığını ve kaderini değiştirecek ise mini minnacık bir kuştur.
Ancak ağaç da küçük kuşun hayatını değiştirecektir.

Çocuklar için yaratıcı okuma atölyeleri ücretsiz olup, kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Rezervasyonlar, etkinlik tarihinden önceki Pazartesi sabahı açılır.

Atta Festival Etkinlikleri

Atölye Benim Dünyam

06.12.2019 Saat: 15:30
18-36 ay
Yapı Kredi Kültür Sanat – Oda

Benim Dünyam

Yapı Kredi Kültür Sanat, 18 Kasım-8 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen çocuklar ve gençler için uluslararası sanat festivali olan 4. Atta Festival’in üç etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Bebeklerin ince motor becerilerini geliştirecek duyu çalışmasıyla başlayacak atölyede, yeşil ile mavinin buluştuğu, hayvanların ve insanların bir arada mutlu bir şekilde yaşadığı bir dünyaya doğru yol alacağız.

Atölye süresi 45 dakikadır.

Gösteri: Tavşan Aranıyor

07.12.2019 Saat: 12:00 – 13:00

3 – 8 yaş

Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

Tavşan Aranıyor

 Yapı Kredi Kültür Sanat, 18 Kasım-8 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen çocuklar ve gençler için uluslararası sanat festivali olan 4. Atta Festival’in üç etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Atta Festival ve BonteHond ortak yapımı olan oyunda, 3 polis dedektifi hapisten kaçan yaramaz bir tavşanı arıyor. Şehirde her şeyin yavaş yavaş tavşana dönüştüğü oyun, hem çok hareketli hem de çok eğlenceli.

Yazar&Yönetmen: René Geerlings
Repetitör: Saskia Driessen
Çeviri: Melih Gençboyacı
Dekor & Kostüm: İlayda Çeşmecioğlu
Oyuncular: Almıla Bayraktar, Anıl Çalım, Derya Cumaoğlu, Oya Bacak, Sertaç Nicholas Güder, Simel Keçicioğlu
(Oyun süresi 30 dakika)

BabyConcerts – Bebekler için Klasik Müzik

08.12.2019 Saat: 11:00 ve 14:00
0 – 5 yaş
Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

BabyConcerts - Bebekler için Klasik Müzik

Avrupa’dan Amerika’ya Müzikle Yolculuk 
Etkinlik Süresi: 40 dakika
Yaş Grubu: 0-5 yaş arası bebekler (ebeveynleriyle birlikte)

Yapı Kredi Kültür Sanat, 18 Kasım-8 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen “çocuklar ve gençler için uluslararası sanat festivali” 4. Atta Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.

Bebekler ve aileleri için özel olarak seçilmiş eserlerin icra edildiği BabyConcerts klasik müzik konserlerinin bu programında Avrupa ülkelerinden başlayan müzik yolculuğu bu müziği Amerika’ya taşıyan ustalarla devam ediyor. G.Bizet, J.Brahms, J.Strauss, S.Joplin, P.I.Chaikovsky gibi müzisyenler bu seyahatte izleyenlere eşlik ediyor.

Kısa bir bale performansının eşlik edeceği konserden sonra, bebekler istedikleri enstrümanları müzisyenler eşliğinde deneyimliyorlar.

Proje Tasarımı: Tatiana Uzunay Sanatçılar: Didem Karakaya (flüt), Alise Juska Savga (keman), Katarzyna Özdemir (keman), Öget Feride Berin (çello), Olga Yürükoğlu (balerin).

Biletler www.attafestival.com sitesinden alınabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız…

1 views

Leave a Comment