İstanbul, Beylikdüzü, Tema Kids Doğa Kaşifleri, 2019 Yaz Okulu

Tema Kids Çocuk Gelişim Spor Yaz Okulu Merkezi Beylikdüzü

Türkiye’de ilk defa 3-10 yaş arası çocuklar için Tema Kids’in Beylikdüzü’ndeki kampüsünde özel hazırlanmış parkurlarda doğa sporları eğitimi ve yaz okulları!

Tema Kids, Doğa Kaşifleri Yaz Okulları ile 2019 yazı için çocuklara doğada spor ve eğlenceyi birleştiren benzersiz eğitim programları sunuyor.

 • 1. Dönem: 17 Haziran – 05 Temmuz 
 • 2. Dönem: 08 – 26 Temmuz

 • 3. Dönem: 29 Temmuz – 09 Ağustos dönemlerinde 

Pazartesi-Cuma 09:00-17:30 saatleri arasında

Tema Kids Doga kasifleri brosuru
Tema Kids Doga Kasifleri brosuru

NEDİR? 

Hafta içi profesyonel eğitmenlerin gözetiminde Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek yaz okullarında Doğa Kaşifleri doğada ve salonda spor yapacak, özel hazırlanmış parkurlarda terleyecek, tırmanacak, kamp kuracak, ekip arkadaşlarıyla birlik olacak ve gerektiğinde takımına liderlik yapacak, harita ve pusula kullanarak hazine arayacak, kamp ateşinde yiyeceğini pişirecek, kendi kurdukları çadırlarda yatmanın heyecanını yaşayacak ve en önemlisi çok eğlenecekler! 

Minikler (3-4 yaş) ve Afacanlar (5-7 ve 8-10 yaş) gruplarından oluşan Doğa kaşifleri eğlenirken yepyeni birçok şey öğrenecek, öğrenirken doğada kendi macerasını yaşayacak!

Biz Doğa Kaşifleri’ne doğanın kapısını açacağız. Eğitimler ve malzemeler sadece araçları olacak. Gerisini zamanımızın harika çocukları yapacaklar!

NEDEN?

Bu yaz okulu formatındaki kamp yeni nesil macera severlere doğa sporlarının gücünü tanıştıracak.

Ev ile okul arasında sıkışmış, sanal dünyalarında gerçeklikten kopan tablet çocuklarının artık bir nefes almaya, doğada enerjilerini boşaltıp, gerçek dünyanın eğlencesiyle tanışmaya ihtiyacı var.

Doğada zaman geçiren çocuklar özgüvenleri gelişmiş, araştırma ve keşfetmeyi seven, bağışık sistemleri kuvvetlenmiş, şehir hayatının getirdiği obezite, hırçınlık, depresyon, dikkat dağınıklığı, zayıflayan sosyal beceriler gibi olumsuzluklardan uzak, sağlıklı bireyler olurlar.

Çocuklar böyle sıradışı bir deneyimle erken yaşta tanıştıklarında bu onların bir parçası haline gelir. Aktif bir doğa sporcusu olmanın çocuklara faydası sadece fiziksel değildir. Doğa sporları deneyimleri özgüven ve karakter gelişiminde belirleyici bir etkiye sahiptir. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenir, yepyeni becerilerle donanırlar ve hayatlarında açılan bu yeni sayfada kendi maceralarına adım atarlar.

NEREDE?

Tema Kids’in Beylikdüzü’ndeki merkez kampüsünde. 45 dönümlük güvenli bir kampüs içerisinde yer alan Tema Kids, tek katlı binalar ve yemyeşil bahçelerden oluşan bir komplekstedir.

Doğa yürüyüşleri ve orman kampları dışındaki bütün çalışmalar Tema Kids tesislerinde gerçekleştirilecektir. (Servis güzergahlarımız için bilgi alınız.) 

ÖNEMLİ NOTLAR ve YAZ OKULU KURALLARI:

 1. Doğa Kaşifleri eğitim programının yaz okulu formatında zenginleştirilmiş bir versiyonu olacak bu çalışmada temel programa ek olarak: 

  > Yüzme

  > Jimnastik

  > Sanat Atölyesi

  > Evcilik ve Yapı İnşa Atölyeleri

  > Yeşillikler üzerinde yaratıcı drama

  > Sokak oyunları

  > Sportif oyunlar (Futbol, basketbol ve voleybol) gibi aktiviteler yer alacaktır.

 2. Özenli bir çalışmanın ürünü olan bu butik yaz okulu programında her 8-10 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

   
 3. Kayıtlarımız programlara ayrılmış olan kontenjan dolana kadar devam edecektir. Kontenjan dolduğunda ise kayıtlarımız kapanacaktır. Kayıt formunun doldurulması ve ön kayıt ücretinin yatırılması sıralamada esastır.
   

 4. Orman kampları dönem yoğunluğu gibi güncel koşullara göre Beylikdüzü Doğa ve Yaşam Merkezi, Kumburgaz Jandarma Sosyal Kampı, Çilingoz Tabiat Parkı, Atatürk Arboretumu, Florya Atatürk Ormanı veya Beylikdüzü Parkı’nda yapılacaktır.
   

 5. Kampta öğle yemeği dışında saat 16:00’da ara öğün verilecektir.
   

 6. Gece kampının ardından Doğa Kaşifleri’ne ailelerin de katılacağı bir törenle Cesaret Belgeleri verilecektir.
   

 7. Servis imkanımız bulunmaktadır. Yeterli çocuk sayısına ve adreslerine göre servis güzergahları belirlenecektir. Servis hizmeti kamp ücretine dahil değildir.
   

 8. Çocuğunuzun özel sağlık durumu ile ilgili bilmemiz gereken ayrıntıları başvuru bilgi formunda detaylarıyla belirtiniz. Çocuğunuzun fiziksel aktivite içeren atölye çalışmalarına katılmasında engel teşkil eden bir sağlık sorunu varsa kayıt sırasında bilgilendirmeniz gerekmektedir.
   

 9. Doğa Kaşifleri’nin programa ve mevsime uygun rahat kıyafetlerle gelmesi beklenmektedir. Havuz çalışmalarının gerçekleşeceği günlerde çocukların yanlarında havlu, mayo, gözlük, bone ve terlik getirmeleri gerekmektedir.
   

 10. Doğa Kaşifleri’ne yaz okulu başlangıcında tişört ve buff hediye edilecektir. Sitemizde yer alan malzemeleri her gün kampa gelirken çantalarında getireceklerdir.
   

 11. Erken Kayıt döneminde ödemeler 2 eşit taksit halinde yapılabilir. Yarısı ilk kayıt anında ve bakiye dönem başında ödenir. Kardeşe %10 indirim uygulanmaktadır. Ayrıca, 3-4 kişilik gruplara kişi başı %10, 5 kişi ve üzeri gruplara ise %15 özel indirim yapılmaktadır. Azami indirim oranı %15’dir. Kayıt iptali ve para iadesi yapılmamaktadır.
   

 12. Raporlu mücbir sebepler haricinde, devamsızlık hallerinde hiçbir koşulda iade yapılmayacaktır.
   

 13. Resmi ve dini bayramlar nedeniyle çalışma yapılamayan günler için ücret iadesi veya başka bir döneme devir uygulamamız bulunmamaktadır.
   

 14. Amacımız çocuklara doğa sporu oyunları aracılığıyla sağlıklı bir kültür kazandırırken keyifli vakit geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Rahatsız edici davranışlar içinde bulunan, kendisine veya başkalarına zarar veren çocuklar uyarılara rağmen bu tip olumsuz davranışlara devam etmeleri durumunda, program ile ilişkileri kesilecektir.
   

 15. Programdan en yüksek verimi alabilmek için her türlü oyuncak, cep telefonu, bilgisayarv.b elektronik eşyaların kullanımına izin verilmeyecektir. Çocukların yanında getirdikleri bu tip eşyaların kaybolmasından Tema Kids sorumlu değildir.
   

 16. Tema Kids programların içerik ve süreleri ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

https://www.temakids.com/doga-kasifleri-yaz-kampi-2019

 

1 views

Leave a Comment