İstanbul, Ataşehir, DasDas, 2019 Kasım Ayı

Çocuk Oyunları

Kasım 2019

2 Kasım Cumartesi 13:00 Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

3 Kasım Pazar 13:00 Uyku Nereye Kaçar?

9 Kasım Cumartesi 13:00 Astro Ay’a Tırmanıyor

10 Kasım Pazar 13:00 Soğuktan Korkmayan Tek Kuş

16 Kasım Cumartesi 13:00 Göçebe

23 Kasım Cumartesi 13:00 Uyku Nereye Kaçar?

30 Kasım Cumartesi 13:00 Astro Ay’a Tırmanıyor

Biletleri satın almak için; http://www.biletix.com/etkinlik-grup/174908837/TURKIYE/tr


Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Pi Hanım'ın Tarifsiz Kurabiyeleri

“Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’ yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?”

Süre: 35 Dakika
Yaş Sınırı: 3 +

Bilet fiyatı 39 TL.


Soğuktan Korkmayan Tek Kuş

Riki, hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşamaktadır. O yıl kış hiç bitmemiş, ilkbahar, yaz, hatta sonbahar hiç gelmemiştir. Sonunda sabrı tükenen Riki, bir sabah uyanır ve kışı bulup onunla konuşmaya ve onu gitmesi için ikna etmeye karar verir. Kentin hatta insanlığın geri kalanı gibi bütün gün evlerinde uyuyan anne babasına veda ederek yola çıkar. Kışı dünyanın en soğuk yerinde bulabileceğini düşünen Riki dünyanın en soğuk yerine ulaşır. Fakat kıştan önce karşısına tuhaf bir kuş çıkar. O, soğuktan korkmayan tek kuştur.

Süre: 35 Dakika
Yaş Sınırı: 3 +

Bilet fiyatı 39 TL.


Bir Zaman Üç Zaman

Bir Zaman Üç Zaman

Alper, odasındaki oyun arkadaşı solfasol ve gölge ile eğlenceli bir masal yolculuğuna çıkıyor. Uyumadan önce odasındaki her şeyi, masalını anlatırken kendisine arkadaş ediyor. Anlattığı bu masal yolculuğunda gökten düşen elmalar olacak mı?

Sürprizlerle dolu ‘’bir zaman üç zaman’’ (usta çırak masalı) masal anlatısında eğlenmek üzere..

Yaş Sınırı: 3 +

Bilet fiyatı 39 TL.


Göçebe

Göçebe

Oyun, fırtına sonucu sürüklenerek kendini daha önce hiç görmediği bir sahilde bulan Cıbıra ile sahile kamp yapmaya gelen Cıbıro arasında geçer. Başlarda birbirlerinden çekinseler de zamanla anlaşmaya başlayan Cıbıra ile Cıbıro arasında ufak bir sorun vardır. Her ikisi de birbirlerinin dilini bilmemektedir. Ancak bu onlar için ne kadar önemlidir? Birbirlerine yardım etmek için dil engel mi olacaktır?

Süre: 35 Dakika
Yaş Sınırı: 3 +

Bilet fiyatı 39 TL.


Astro Ay’a Tırmanıyor

Astro Ay'a Tırmanıyor

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir. Bu durum Bağış’ı çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Bağış’ın hayalleri gerçek olacaktır. Sonrası mı?..

”Astro Ay’a Tırmanıyor” 35 dakika süresiyle sadece bir çocuk oyunu olmayıp, ailelerin de izleyeceği bir performanstır.

Yaş: 3+
Süre: 35 Dak.

Bilet fiyatı 39 TL.


Uyku Nereye Kaçar?

Ayrı zamanlarda yaşayıp, aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in uykusu kaçmıştır… İyi de nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? Bilmem.. Oyun boyunca her yerde arayacaklar. Bakalım nerden çıkacak uykuları. Sahi ya, sence uyku nereye kaçar?

Yaş: 3+
Süre: 35 Dak.

Bilet fiyatı 39 TL.

http://dasdas.com.tr/Etkinlik


1 views

Leave a Comment