Doğumgünü etkinliğimiz !

Aylardır beklenen doğum günü zamanı gelmişti fakat bende hala bir aksiyon yoktu:) nerede yapacağız konusu tam olarak bir muamma idi. Ama tarihimiz netti çünkü bu sene kızımın doğum günü tam da cumartesiye denk geliyordu. Haftalarca bir mekanda doğum günü yapmaktan vazgeçirmek için planlar yaptım, ama olmadı:)))

Çağıracak çok çocuk vardı, evet hepsi gelmeyecekti ama ben gönül rahatlığı ile herkesi çağırmak istiyordum ve ama mekanlar kişi başı fiyat veriyor genelde, oysa biz son ana kadar kaç kişi gelecek bilemedik.

Böyle haftalar geçti doğum gününe kaldı bir hafta ve bir tesadüf eseri karşıma mekanımız çıkıverdi. Doğum günü mekanı çok sorulduğu ve mekandan çok memnun kaldığım için partimizi ve mekanı paylaşmak istedim. Pera Sanat Okulu’nun Beşiktaş Şubesi’nde Anne Dostu bir kafe varmış. Üstelik mekanın kendine ait bir otoparkı varmış. Bina muhteşem eski bir Ermeni Okulu. Her istediğimize çok pozitif yaklaştılar. Seçenek çok; resim, müzik, cimnastik, drama gibi aktiviteler yaptırabileceklerini söylediler. Biz drama seçtik.


Kafenin büyüklüğü gayet uygun ve çocukları rahatlıkla bırakabileceğiniz korunaklı bir bahçesi var. Cumartesi belki hatırlarsanız hava çok soğuktu ama güneş de açınca bahçede çok rahat etkinlikleri yapabildik. Başlangıçta içeride oynayarak başladı doğum günü. Sonrasında ise anneler kafede oturup sohbet etti, çocuklar dışarıda oynadı. Bayılıyorum böyle 2 ayrı mekanı olan yerlere. Ayrıca isterseniz ikramlarınızı kendiniz götürebiliyorsunuz ve bu da harika bir seçenek. Biz öyle yaptık…Kafe çok yol üstü olmadığı için size özel kalıyor ve hatta kahvaltı organizasyonu, ya da arkadaşlarınızla düzenleyeceğiniz – çocuklu, çocuksuz –  toplantılarınızı da gayet rahat yapabileceğiniz bir mekan..

Kafede bir top havuzu var ben bizimkiler büyük girmez dedim ama top havuzundan çıkaramadık:))

Çocuklar toplandıktan sonra drama öğretmeni geldi ve parti başladı. 40-45 dakika kadar oyunlar oynandı, çocukların çığlıkları diğer mahalleden duyuluyordu. Sesleri takip edip mekanı bulanlar oldu:)))

Erkek çocuk sayısı azdı, onlar bu kadar kızın arasına girme riskini alamadılar ama bahçe çok müsait olduğu için bir kenarda top oynadılar. Biraz da akışına bıraktık.

Pasta merasimini bahçede yapmayı denedik. Rüzgar müsaade ettiği kadarıyla yaptık ama bizi kesmedi bir de içeride üfledik. Bahar ve yaz aylarında bu kafe çok daha muhteşem olacaktır bir de o zamanlar denemeli diye düşünmeden edemedim..

Pastalar da yendi, bu arada pastamız da muhteşemdi bilen bilir Bomonti’de Uğur Pastanesi bizim her pasta ihtiyacımızda ilk seçeneğimiz. Ev yapımı gibi hafifti, üstelik meyveli pasta..

Biz eşimle çocuklar için oyunlar hazırlamıştık ama her ne kadar biz anne babalar rahat etmek için çocukların başına birini ayarlasak da, birinin kontrolünde daha çok eğlenecekler diye düşünsek de aslında çocuklar serbestçe oynamak istiyorlar. Bahçede çocuklara oyun oynayalım mı diye sorduğumda hepsi ‘hayııır’ diye bağırdı. Çünkü onlar kendileri oyun kurmak ve bazen sadece koşmak istiyorlar:)

Ve bu saatten sonra isteyen kafede oynadı, isteyen bahçede koşturdu, isteyen football oynadı, kızım çok mutlu oldu, çocuklar çok mutlu ayrıldı. Daha ne olsun?:))

http://www.perabesiktas.com/

https://www.facebook.com/Anne-dostu-cafe-229520797980397/?ref=py_c

 

1 views

Leave a Comment