Bic Kids 5. Ulusal Resim Yarışması (Son Katılım 30 Nisan 2019)

Bic Kids 5. Ulusal Resim Yarışması
Çocuklarımızın güzel sanatlara karşı ilgilerini arttırmak, bu alanda çalışma yapan başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi, aynı zamanda ülkemizin değişik bölgelerindeki çocuklarımızın birbirlerivle kaynaşarak sanat köprüleri kurulması noktasında farklı bir bakış açısı kazandırmak amacını taşıyoruz. Yarışmada çocuklarımızın gelişimindeki katkısı büyük olan öğretmenlerimizin çalışma motivasyonlarını arttırmak, öğrencilerin derse katılımlarını arttırarak, ülkemizdeki resim eğitiminin öneminin pekiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yarışmamızda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve onlara yuva olan okullarımız da ödüllendirilecektir.

BIC ULUSAL RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
AMAÇ: Öğrencilerimizin Güzel Sanatlara karşı ilgilerini artırarak, sanata farklı bir bakış açısı kazandırmak; kendini ifade etmelerine ve çevresiyle olumlu diyalog kurmalarına yardımcı olmak; hayal güçlerini, araştırma, yorumlama ve sunma becerilerim geliştirmek; gelişim ve değişim düşüncesini öne çıkartma, yaşadığı toplumda tüketici değil, üretici ve katılımcı olmalarını sağlamak; disiplin, düzen, sabır, temizlik alışkanlıklarını kazandırmak; bağımsız olarak düşünme ve karar verme yeteneklerini geliştirmek; zaman kavramım sezmelerini, estetik sezgilerinin artmasını sağlamak.

KONU:
• 4-6 yaş (Anaokulu) / Öğrenciler www.bickids.com.tr üzerindeki seyahat temalı yarışma maskelerinin çıktısını alıp, boyayarak ve boyadıkları maskenin fotoğrafını, yine aynı sitede bulunan yarışma ile ilgili alana yükleyerek yarışmaya katılacaklar.
• 6-10 yaş (İlkokul) / Konu: “En çok görmek istediğin yer” Türkiye’de ya da dünyada seyahat edip en çok görmek istediğin yer ile ilgili resminizi yapın, resminizin fotoğrafını www.bickids.com.tr web sitesindeki yarışma ile ilgili alana yükleyin.
• 11-14 yaş (Ortaokul) / Konu: “En çok görmek istediğin yer” Türkiye’de ya da dünyada seyahat edip en çok görmek istediğin yer ile ilgili resminizi yapın, resminizin fotoğrafını www.bickids.com.tr web sitesindeki yarışma ile ilgili alana yükleyin.
• NOT: “En çok görmek istediğin yer” konulu resim yarışmasına katılacak İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin resimleri, ilkokul ve ortaokul olarak ayrı kategorilerde değerlendirilecektir.

BOYUT: 35×50 cm boyutunda resim kağıdı (Beyaz veya renkli kartona çalışılabilir. Paspartu zorunlu değildir.)

TEKNİK: Pastel Boya, Keçeli kalem, Mum Boya, Kuru Boya, Sulu Boya, Guaj Boya, Renkli veya Metalik Permanent Markör

KATILIM ŞARTLARI
1- Yarışma, tüm Türkiye’deki anaokul (4-6 yaş), ilkokul(6-10 yaş), ortaokul(11-14 yaş) öğrencilerine yöneliktir.
2- Yarışmaya katılacak tüm çalışmalar Türk Milli Eğitimi’nin genel amaç ve ilkelerinin doğrultusunda olmalıdır.
3- Çalışmaların özgün olması şart olup tamamı ya da bir kısmı daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş, hiçbir yerde yayımlanmamış ya da uygulanmamış olmalıdır. Ulusal ya da uluslararası yarışmalara daha önce katılmış olan çalışmalar, ödül almış olsun ya da olmasın, bu yarışmaya katılamazlar.
4- Bir öğrenci sadece bir (1) resimle yarışmaya katılabilir.
5- Yarışmaya katılmak için, yapılan resimin fotoğrafı tam karşıdan, düzgün bir şekilde ve resmin tamamı görünecek şekilde çekilerek, www.bickids.com.tr web sitesindeki yarışma ile ilgili alana yüklenmeli. Yüklenecek fotoğrafın boyutu en fazla 10MB olmalıdır. Ad, Soyad, Yaş, Okul, Sınıf, Okul Adresi, Okul Telefonu ve Resim, Sınıf ya da Danışman Öğretmenin Adı, Soyad, mail adresi bilgileri için yer alan formu doldurulmalıdır. Yarışmaya öğrenci adına sadece öğrencinin resim, sınıf ya da danışan öğretmeni,
www.bickids.com.tr web sitesindeki yarışma ile ilgili alandan başvurabilir. Başvuru esnasındaki yönlendinnelere uygun olarak imzalı öğretmen kişisel veri rıza beyanı ve veli izin ve kişisel veri rıza beyan formları da resim ile birlikte yüklenmelidir. (Öğretmen, öğrencinin bulunduğu okulda görev alıyor olmalıdır. Resim kurslarından gelecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.)
6- Yarışma ile ilgili alana yüklenen resimlerin ön değerlendirmesi yapıldıktan sonra, her bir kategori için değerlendirmede son 50 resim içine giren çalışmalar, başvuruyu yapan kişilerden kargo yoluyla talep edilecektir.
7- Son 50’ye kalan resimler, BIC Pazarlama Ltd. Şti. Sahrayıcedit Mahallesi Halk Sokak Golden Plaza No:31 B Blok Kat:2 D:4-5 Kadıköy-İstanbul adresine, posta/kargo yoluyla gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Adresimize kargo ile gönderilen çalışmaların, kargo gönderim ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
8- Yarışmaya gönderilecek resimlerin her türlü sorumluluğu yarışmacılara aittir. Posta veya kargo gönderimlerinde zarar gören eserlerden şirketimiz sorumlu değildir.
9- Dereceye giren eser sahipleri www.bickids.com.tr web sitemizde duyurulacaktır. İsmi ilan edilen öğrenciler danışman öğretmenleriyle beraber tören günü organizasyonun yapılacağı adrese gelecekler ya da ödülleri BIC yetkilileri tarafından okullarına ulaştırılacaktır.
10- Katılımcıların yarışma takvimine uyması zorunludur. Şirketimiz yarışma kuralları ve takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu değişikliği, katılımcılara web sayfasından ilan eder.
11- Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen koşulları ve jürinin kararlarını kabul etmiş olurlar.
12- Yarışma jürisi: Prof. Dr. Aydın Ayan-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Deniz Arsan-Kağıt vs., Deniz Uygan-BIC Türkiye Pazarlama Müdürü.
13- Bu yarışmaya tüm resmi ve özel anaokul, ilkokul ve ortaokullar katılabilir.

ÖDÜLLER (4-6 yaş)

Anaokulu Ödüller Öğrenci Öğretmen Okul
Birincilik ödülü Altın Madalya Bisiklet Başarı Belgesi Tablet Bilgisayar Başarı Belgesi Plaket
İkincilik Ödülü Gümüş Madalya Eğitici Dev Oyun Seti Başarı Belgesi Kahve Makinesi Başarı Belgesi Plaket
Üçüncülük Ödülü Bronz Madalya Okul öncesi eğitim seti Başarı Belgesi Elektrikli Izgara Başarı Belgesi Plaket
Jüri Özel Ödülü (2 kişi) Başarı Belgesi Boyama Seti Boyama Seti Başarı Belgesi Plaket

ÖDÜLLER (6-10 yaş)

İlkokul Ödüller Öğrenci Öğretmen Okul
Birincilik Ödülü Altın Madalya Tablet Bilgisayar Başarı Belgesi Tablet Bilgisayar Başarı Belgesi Plaket
İkincilik Ödülü Gümüş Madalya Bisiklet Başarı Belgesi Kahve Makinesi Başarı Belgesi Plaket
Üçüncülük Ödülü Bronz Madalya Sırt Çantası Başarı Belgesi Elektrikli Izgara Başarı Belgesi Plaket
Jüri Özel Ödülü (2 kişi) Başarı Belgesi Boyama Seti Boyama Seti Başarı Belgesi Plaket

ÖDÜLLER (11-14 yaş)

Ortaokul Ödüller Öğrenci Öğretmen Okul
Birincilik Ödülü Altın Madalya Akıllı Telefon Başarı Belgesi Tablet Bilgisayar Başarı Belgesi Plaket
İkincilik Ödülü Gümüş Madalya Bisiklet Başarı Belgesi Kahve Makinesi Başarı Belgesi Plaket
Üçüncülük Ödülü Bronz Madalya Sırt Çantası Başarı Belgesi Elektrikli Izgara Başarı Belgesi Plaket
Jüri Öze Ödül (2 kişi) Başarı Belgesi Boyama Seti Boyama Seti Başarı Belgesi Plaket

Ödüller anaokulu, ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı verilecektir. Organizatör kurum, önceden bildirmek üzere, ödüllerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TELİF HAKLARI
Ödül kazanan çalışmaların, yarışma sonrasında sergilenmesi ya da basılı malzemelerde kullanılması durumunda, BIC Pazarlama Ltd. Şti. eser sahibinden ve velisinden yazılı izin alacaktır. Katılan eserler iade edilmez. Sadece dereceye giren çalışmaların, yarışmadan sonra 1 yıl içinde eser sahibi tarafından talep edilmesi durumunda, bu resimler eser sahibine iade edilecektir.

ORGANİZASYON MERKEZİ.
BIC PAZARLAMA LTD. ŞTİ.
Sahrayıcedit Mahallesi Halk Sokak, Golden Plaza No:31 B Blok Kat 2 D:4-5
34734 Kadıköy-İstanbul
Tel: +90.216.337 89 04
Fax:+90.216.337 89 09
info-tr@bicworld.com

ORGANİZASYON TAKVİMİ
Son Başvuru : 30/04/2019 Cuma
Ön eleme değerlendirilmesi: 02-17/05/2019 tarihleri arasında
Dereceye girenlerin ilanı : 20/05/ 2019
Ödüllerin teslimi : En geç 31/05/2019

NOT: Yarışma ilgili tüm güncel bilgileri ve duyuruları, yarışma sonuçlarını http://www.bickids.com.tr web sitemizden takip edebilirsiniz.

(ÖĞRETMEN)

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA AÇIK RIZA BEYANI

BIC Ulusal Resim Yarışması katılım kapsamında BIC Pazarlama Ltd. Şti. ile şahsıma ait Kişisel Verileri paylaşmış bulunmaktayım. Kişisel Verilerimin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde ve BIC Ulusal Resim Yarışmasının düzenlenmesi ve yönetilmesi için gerektiği ölçüde ve kanunlarda belirtilen suretlerle işlenmesine, aynı amaçla yurtiçinde ve/veya yurtdışında servis sağlayıcıları ve ilgili diğer üçüncü kişilere paylaşılmasına veya aktarılmasına, yasalar gereği azami süre aşılmamak üzere kaydedilip saklanmasına, kullanılmasına, güncellenmesine, sınıflandırmasına, yukarıda belirtilen hususlar başta olmak üzere Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında BIC tarafından gerek buradaki açıklamalar gerek “Yarışma Şartları ve Kuralları”, gerekse BIC yarışma web sitesinde bulunan “Aydınlatma Metni” ile bilgilenmiş/bilgilendirilmiş olarak açık rızam olduğunu kabul ve beyan ederim.

Ayrıca BIC ile paylaşmış olduğum Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu, bilgilerde değişiklik olması halinde değişiklikleri BİC’e bildireceğimi kabul ve beyan ederim.

I I Kabul Ediyorum I I Kabul Etmiyorum

Veri Sahibi

Adı Soyadı :__________________

Tarih :_ ._ .___

İmza :_

BIC ULUSLARARASI RESİM YARIŞMASI’NAVELİ İZİN BELGESİ

ÖĞRENCİNİN
Adı Soyadı Baba adı
Okul Anne adı
Doğum Yeri -Tarihi (yıl)
VELİ (VASİ/YASAL TEMSİLCİ)
Adı Soyadı
İrtibat Telefonu (Kişinin açık rızasıyla) Yakınlık Derecesi

Velisi (Vasisi/Yasal Temsilcisi) olarak yukarıda açık kimliği yazılı öğrencinin:

  1. Velayetim altında bulunduğunu ve reşit olana kadar adına her türlü işlem yapma haklarının tarafıma ait olduğunu,
  2. BIC Ulusal Resim Yarışması’na katılmasına izin verdiğimi,
  3. öğrencinin yapmış olduğu çalışmanın BIC tarafından elektronik ortamda paylaşılmasına/web sitesinde yayınlanmasına ve kullanılmasına herhangi bir karşılık beklemeksizin izin verdiğimi
  4. bickids.com.tr web adresi yarışma sayfasında bulunan “BIC Ulusal Resim Yarışması Şartları ve Kurallarını” okuduğum ve kabul ettiğimi

beyan ve taahhüt ederim.

Tarih- Ad Soyad – İmza Tarih- Ad Soyad – İmza

AÇIKLAMALAR:

  • Bu izin belgesi, yukarıda belirtilen etkinliğe katılacak olan öğrencinin yasal temsilci/ebeveyni/velisi tarafından doldurulup imzalanacaktır ve yarışma başvurusunu yapacak öğretmene verilecektir. Öğretmen izin belgesizinin orijinalini muhafaza etmekle, talep edilmesi durumunda BİC’e teslim etmekle yükümlüdür.
  • izin Belgesi olmayan veya usulüne uygun doldurulmayan öğrenci ilgili etkinliğe alınmayacaktır.
  • Gerçek dışı beyan ve imzanın sorumluluğu, belgeyi dolduranlara, imzalayana aittir.

VELİNİN KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA AÇIK

RIZA BEYANI

BIC Ulusal Resim Yarışması katılım kapsamında BIC Pazarlama Ltd. Şti. ile velisi olduğum

__________________ ait ve şahsıma ait Kişisel Verileri paylaşmış bulunmaktayım. Kişisel

Verilerimizin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde ve BIC Ulusal Resim Yarışmasının düzenlenmesi ve yönetilmesi için gerektiği ölçüde ve kanunlarda belirtilen suretlerle işlenmesine, aynı amaçla yurtiçinde ve/veya yurtdışında servis sağlayıcıları ve ilgili diğer üçüncü kişilere paylaşılmasına veya aktarılmasına, yasalar gereği azami süre aşılmamak üzere kaydedilip saklanmasına, kullanılmasına, güncellenmesine, sınıflandırmasına, yukarıda belirtilen hususlar başta olmak üzere Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında BIC tarafından gerek buradaki açıklamalar gerek “Yarışma Şartları ve Kuralları’’, gerekse BIC yarışma web sitesinde bulunan “Aydınlatma Metni” ile bilgilenmiş/bilgilendirilmiş olarak açık rızam olduğunu kabul ve beyan ederim.

Ayrıca BIC ile paylaşmış olduğum Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu, bilgilerde değişiklik olması halinde değişiklikleri BİC’e bildireceğimi kabul ve beyan ederim.

I Kabul Ediyorum
I | Kabul Etmiyorum

Veri Sahibi/Ergin olmayan kişilerde yasal temsilci/ebeveyn/veli

Adı Soyadı :______________________

Tarih :__ .__ .____

İmza :

1 views

Leave a Comment